top of page

ULTİMATE CUNDA 2018

Güncelleme tarihi: 2 Haz 2023

Cunda Doğa Camping’te düzenenlenen Ultimate Cunda, Ctesi 9:00’da 15km’lik Dağ Bisikleti, 13:00’da 2km’lik Y


üzme, 17:00’de ise 10km’lik trail koşu yarışından oluşuyor. Bu 3 disiplini birden yapmak anlamlı oluyor elbette ama bir veya herhangi iki disiplinde de yarışılabiliyor.

Yarıştan bir gün önce yani Cuma günü Doğa Camping’te olup takım halinde çadırlarımızı kurduk. Çadırda kalıp, yarışa katılmak çok keyifli oluyor. Tabii ortalıkta birbirini tanıyan birçok kişi ve çadırların yakın mesafede olması nedeniyle sessiz bir ortam beklememekte fayda var :)

Organizasyon diğer yüzme yarışlarına göre daha küçük kalıyor. Bu da şahsi kanaatim olarak samimiyeti arttırıyor. Bir şenlik havası kattığını düşünüyorum. Böyle olunca da stress olmuyor, sadece yarışa konsantre olmak kolaylaşıyor.

Yarışmada Yüzme Antrenmanını yaptırdığım yüzücülerden Demet Gültekin ilk deniz yarışını yüzmüş oldu. Ceysun Candaş ve Seda Oğuzer ise üçüncülük kürsüsüne çıktılar. Madalya için bu işi yapmasakta, Ceysun Candaş’ın kendisine bu kürsü hedefini koyup, yarışma öncesi kendisini bu şekilde konsantre etmesi çok anlamlı bir sporcu kafasıydı. İsimlerini anmadığım ama yüzme sürelerini geliştiren, açık denizde kendisini daha güvende hisseden, yarışma sonrası sudan tatminkar olarak çıkan, ismini yazmadığım tüm yüzücüleri kutlarım.

Unutulmamalıdır ki, bizim bakış açımıza göre yarışmaların sıradan bir antrenmandan farkı yoktur. Sadece daha farklı bir yerde, daha farklı kişilerle, belki de daha farklı bir saatte gerçekleşmektedir. Antrenmanda yapamadığınız veya yapmadığınız hiç bir şeyi yarışma anında yapmanızın anlamı yoktur. Her yüzücü de antrenmanını kendisi için yapmaktadır. Her antrenmanda iyi olmak mümkün olmadığı gibi her yarışta da en iyisi olmak mümkün olamıyor. Fakat hatalar ve eksiklerle birlikte iyi noktaları ve avantajlı durumları da analiz etmek gerekir. Bu yüzden antrenmana devam, yarışmaya devam...3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page