top of page

BODRUM AQUAMASTERS 2018

Aquamasters’ın bu sezonki üçüncü yarışı Bodrum’da yapıldı. Açık Su Yüzme açısından dolu dolu 3 gün ve kaliteli yarışmalar yaşandı. Fakat Perşembe günü başlayan kasırga haberleri yarışların iptal olma ihtimalini doğurunca, sporcularda acaba iptaller olur mu diye bir kafa karışıklığı yaşattı. Neyseki hiç bir yarışma iptal olmadan, hava muhalefetine takılmadan yarışmaları bitirdik.

28 Eylül Cuma günü sabah 5.000 metre yüzüldü. Aynı gün hava karardığında, ismi Dolunay Yarışı olan 500 metre yarışı yapıldı. Bu yarış; yüzücülerin ateşböceği dedikleri ışıklı şamandıralar ile yüzülmesinden dolayı dışarıdan izleyenlere çok güzel bir görsel şölen yaşattı.

29 Eylül Cumartesi 10.000 metre yarışı ile başladı. Öğleden sonra ise 4x500 bayrak yarışları ile devam etti. Bayrak yarışlarında takımlarımız iyi performans sergilediler, yeni başlayan yüzücülerimiz bireysel bazda daha rahat ve iyi sürelerde yüzdüler. Denizdeki yarışmaları birbirleriyle mukayese etmek doğru olmadığını için net sürelere değinmeyeceğim. 30 Eylül Pazar 3000 ve 1500 metre vardı programda. Ben 1500 metre’yi 28.36 yüzerek beşinci oldum. Ama bu mesafelerde kürsüye çıkan 6 sporcumuz oldu.

Bire bir olarak tüm yüzücülerimle bu hafta yarış kritiklerini ve geri bildirimlerimi yapacağız. Bizim takım için genel hatlarıyla bekleneni aldığımız bir yarışma olduğu kanaatindeyim. Türk Master Yüzmesi‘nin 5 yıl öncesine şöyle dönüp baktığım zaman bu yarışmada çağ atladığımızı gözlemledim... Üstün performans sergileyen sporcular, birçok yaş kategorisindeki çekişme, organizasyonun kalitesi, katılım sayısının artması gibi birçok konu buna gelişime dahil. Umarım daha da çok çalışarak daha iyi yerlere geliriz. Emeği geçen, gönül veren herkese teşekkür ve saygılarımla...
12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page