top of page

ANTALYA IRONMAN 2018

Yılın son yarışı olarak Antalya Ironman’de, NoaGym sponsorluğunda Relay (takım) olarak yarıştık. Ben Yüzme, Tevfik Karakaş Bisiklet, İdris Tosun ise Koşu etabını tamamladık. Toplam’da 5:12:00 bitirerek, 30 takım arasından 10. olduk.

Bu yarışma geçen 3 yıl boyunca Gloria Sports Arena’da yapılmıştı. Bu yıl ise The Land of Legends’da yapıldı. Haliyle bir stadyum’da bitmesine alışılan yarışın, AVM bölümü içerisinde bitmesi, alanın yetersiz olması nedeniyle sevimsiz bir atmosfer oluşturmuştu.

Muhtemelen döviz kurundaki artıştan kaynaklı çok fazla Türk sporcu yoktu, yabancı sporcular çoğunluktaydı.

Bu tarz yarışların en sevdiğim kısmı tam zamanında başlaması. Sabah 8:00’de başlaması gereken yarış tam 8:00’da start aldı, ne 1 dakika erken, ne bir dakika geç...

Yarışma sabahı hava 13-14, su ise 21-22 dereceydi yani biraz serindi. Bu yüzden wetsuit kullanımı serbestti. Fakat benim hala bir wetsuitim olmadığı için slip mayo ile yüzen tek kişi olabilirim :)

Relay yarışmacıları en son start aldığı için parkur çok kalabalıktı, yüzmek biraz zordu. O yüzden 1900 metre olması gereken mesafeyi 2000 metre olarak 35:41 yüzdüm.

Yüzme antrenörlüğünü yaptığım Murat Alaboz, yüzme etabını en iyi derecesi 38.35 ile bitirdi. Tebrikler Murat Abi.

Not: Bu yarışma Half Ironman mesafesiydi. Yani, 1.9km yüzme, 90km bisiklet, 21km koşu.5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page