top of page

YÜZME KİTAPLARI

Güncelleme tarihi: 30 May 2023
Gerek Instagram'dan gerekse email yoluyla birçok soru alıyorum. Bu sorulardan en popüler olanı ise antrenman programı talebi oluyor.

Antrenörlüğe yeni başlamış, kendisini bu yönde geliştirmek isteyen arkadaşlarımıza ilk tavsiyem; bir müddet tecrübeli bir antrenörle birlikte çalışmaları... Böylelikle hem antrenman programı yazımını, hem de sporcu-veli ilişkilerini yaşayarak öğrenirler.

Antrenman programları tasarlamak bilgi ve tecrübe işidir. Bu konuda da gelişim göstermenizin yolu; sürekli antrenman programı yazıp, sonra bunu uygulatıp, sonra da buradan çıkardığınız sonuca göre bir sonraki programı planlamaktır. Tabii bunları yaparken, sporcunun yaşı, tecrübesi, yüzme ile bağı, eksikleri, fazlaları ve hedefi de rol oynar.

Yani antrenman programları hali hazırda var olan şeyler değildir. Bir plan vardır, buna göre tasarlanır ve uygulanırlar.

Ben burada kendi kitaplığımda olan 5 adet en popüler Türkçe kitabı paylaşmak istedim. Alıp okumanızı ve bilgi dağarcığınızı geliştirmenizi tavsiye ederim.

Bu arada yazının görselinde kullandığım fotoğraftaki kitap bildiğim kadarıyla Türkçe yazılmış ilk yüzme kitabı. Piyasada olduğu için değil, benim için anlamı olduğu için yazıya ekledim.1- SWIMMING FASTEST TÜRKÇE2- YÜZMEDE FİZYOLOJİ, MEKANİK, METOD3- YÜZÜCÜLER İÇİN KONDİSYON


4- YÜZME - TEKNİK, TAKTİK, PROGRAM


5- DÖNEMLEME

207 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page