top of page

HEYBELİADA MASTER YÜZME YARIŞMALARI 2018

Heybeliada Su Sporları Kulübü'nde Masterlar Türkiye Yaz Şampiyonası ve hemen akabinde Aquamasters Açık Su yarışmaları düzenlendi.

4x500m bayrak yarışında Serhat İskenderoğlu, Burak Ünal ve Ahmet Kırnaz ile takım oluşturduk ve kategorimizde dördüncülük elde ettik. Bireysel olarak 1500 metreyi de 34:26 yüzüp, yaş grubumda beşinci oldum. Spor dolu güzel bir hafta sonu yaşamak amacıyla yarıştığım için sonuçtan oldukça mutluyum :)

Asıl heyecan noktam, antrene ettiğim sporcuların gelişimiydi. Yarışmaların İstanbul'da yapılması 37 yüzücümün organizasyona katılmasına fayda sağladı.

Tecrübeli yüzücülerle çok iyi sonuçlar aldık, gelişime ve kürsüye doyduk diyebilirim. Çalışılması gereken noktalarımızı ve eksikleri biraz daha gördük ve bir sonraki yarışta daha da iyi olacağız.

Hayatında ilk kez yarışan yüzücülerin ise hem merakları, hem de heyecanları çok yüksekti. Artık müsabık yüzücü olmanın tadını çıkarıyorlardır diye düşünüyorum.

Bu tarz büyük organizasyonları çok faydalı buluyorum. Yüzücülerin gelişimine, tecrübe kazanmalarına ve kişisel gelişimlerine oldukça katkı sağlıyor.

Yarışmalarda emeği geçenlere teşekkürlerimle, bir dahaki yarışta görüşmek üzere :)

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page